O Stowarzyszeniu

Organizacja Pożytku Publicznego.
Pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie ich szans.

Śledź nas!

ANIOŁY WOLONTARIATU 2018

Zadanie publiczne pn.: „Anioły Wolontariatu 2018”

Wspierane przez Prezydenta Miasta Ruda Śląska

w okresie od 29.10.2018 do 31.12.2018 r.

Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Przystanek” ma zaszczyt zaprosić Państwa na galę ANIOŁÓW WOLONTARIATU 2018.

Już dziś mogą Państwo wyróżnić swojego wolontariusza lub/i organizację.
Zgłoszenie nominacji mija 18.11.2018.
Szczegółowe informacje dotyczące w/w imprezy w załącznikach.

Termin gali: 14.12.2018
Miejsce imprezy: Dom Kultury w Bielszowicach. Ul. Kokota 170, 41-711 Ruda Śląska

Opis Zadania

Projekt polega na zorganizowaniu konkursu „Anioł Wolontariatu 2018”, a także konferencji tematycznej, z okazji Światowego Dnia Wolontariusza (Gali Aniołów Wolontariatu),podczas której zostaną nagrodzeni najbardziej aktywni wolontariusze i organizacje wspierające wolontariat na terenie miasta Ruda Śląska. Laureaci wyłonieni zostaną w oparciu o zorganizowany konkurs (zgodnie z utworzonym regulaminem konkursu).
Doświadczenia „Przystanku” w zakresie działań związanych z wolontariatem, które prowadził podczas realizacji poprzednich zadań publicznych („Upowszechnianie idei wolontariatu oraz aktywizacja środowiska lokalnego wokół działalności wolontarystycznej na terenie Rudy Śląskiej” realizowanego w latach 2012-2016, a także „Anioły Wolontariatu 2017”), wskazują nadal na wielką potrzebę organizowania w/w imprezy. Rudzka Gala Aniołów Wolontariatu cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Każdego roku otrzymujemy coraz większą liczbę zgłoszeń osób pragnących wziąć udział w/w Gali, a także powiększa się grono kandydatur konkursowych o tytuł Anioła Roku. Najlepszą formą motywacji, prócz uśmiechu osoby z którą się pracuje, jest nagroda i docenienie. Rudzcy wolontariusze mimo iż pracują bezinteresownie i z potrzeby własnego serca, potrzebują choć raz w roku poczuć się najważniejszymi mieszkańcami naszego miasta. Taką możliwość daje im zorganizowany konkurs „”Anioł Wolontariatu” i Konferencja- Gala Aniołów Wolontariatu.

Koordynator projektu:

Anna Szymańska

tel.: 502-301-726

e-mail: szymanskaanna@interia.pl

Załączniki:

1) Regulamin

2) Karta nominacji

3) Program konferencjiSkip to content