O Stowarzyszeniu

Organizacja Pożytku Publicznego.
Pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie ich szans.

Śledź nas!

ZAGOSPODAROWANIE WOLNEGO CZASU RODZIN ORAZ DZIECI I MŁODZIEŻY 2018

Zadanie publiczne
pn. „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym”
Zagospodarowanie Wolnego Czasu rodzin oraz dzieci i młodzieży
wspierane przez
Prezydenta Miasta Ruda Śląska
w okresie od 04.03.2018 r. do 30.09.2018 r

1.Wycieczka do Akademii Kreowania Uzdolnień Każdego Urwisa w Mikołowie pn. „NOC NA RANCZO” – dnia 23/24 sierpnia 2018 r.

Akademia Kreowania Uzdolnień Każdego Urwisa zapewnia wszechstronny rozwój mający na celu pobudzenie poczucia świadomości własnego Ja przez dziecko . W tym celu stworzono Salę Kreatywności jej ergonomiczny charakter ma pomagać dzieciom w zdobywaniu wiedzy z zakresu różnych, nie zawsze łatwych zagadnień. Sala kreatywnego i tworzenia służy również do wyrażenia przez dziecko emocji poprzez arteterapię. Sala wyposażona jest w stanowiska kreatywnych zajęć oraz szafę animacyjną wyposażoną w materiały potrzebne do pobudzenia wyobraźni i motywacji do działania.

W miesiącach letnich i zimowych organizowany jest tam czas wolny dzieciom co jest doskonałym rozwiązaniem, aby aktywnie spędzić czas. Zajęcia prowadzone są zawsze wieloprofilowo. Prowadzone są rozwijające zajęcia kreatywne, zajęcia sportowe, panele doświadczalne, odkrywcze poznawanie świata i wiele innych. Do dyspozycji dzieci w czasie wypoczynku Akademia oddaje: salę zabaw, ekologiczny plac zabaw, minii zoo, kreatywną salę animacyjną, escape room, salę metamorfoz. Nasi uczestnicy w trakcie pobytu w Akademii będą mieli okazję do niezapomnianych przeżyć i wezmą udział w imprezie pn. NOC NA RANCZO – w programie przewidziano zabawy integracyjne, ognisko, seans filmowy , zwiedzanie zagrody, konkursy z nagrodami, noc pod namiotami, wyżywienie (kolacja i śniadanie oraz drobny poczęstunek , napoje) na zakończenie uczestnicy otrzymają dyplomy oraz drobne upominki.

2.Mini Festyn pn. „Dni Profilaktyki” – dnia 1 czerwca 2018 r.

Festynbędzie po raz kolejny organizowany w Rudzie Śląskiej i będzie formą podsumowania pracy naszej organizacji. Tradycyjnie odbędzie się na terenie przedszkola nr 30 w Rudzie Śląskiej. Będzie dedykowany do mieszkańców miasta, a w szczególności dla rodziców, rodzin oraz dzieci i wszystkich zainteresowanych. Festyn będzie okazją do odkrywania radości płynącej ze wspólnej zabawy bez alkoholu i używek. Najmłodsi będą mogli skorzystać przykładowo z: dmuchanego zamku, zjeżdżalni, itp.  Całe rodziny zaprosimy do zabaw animacyjnych z chustą, zawodów sportowychzajęć manualno – artystycznych oraz wielu innych atrakcji. Ponad to będą zawody sportowe i rożnego rodzaju konkurencje zorganizowane dla dzieci, młodzieży i ich rodzin. Podczas festynu odbędą się występy artystyczne profesjonalnego lokalnego zespołu muzycznego. Będzie zorganizowana scena i profesjonalne nagłośnienie. Uczestnicy będą mogli skorzystać z bardzo wielu atrakcji również gastronomicznych. Najmłodsi będą mogli pomalować buzie kolorowymi farbami, dzieci otrzymają też dmuchane balony i rożne  kreacje balonowe. Wszystkie zabawy, konkursy i konkurencje będą organizowane przez profesjonalnych animatorów i trenerów. Ponad to odbędą się pokazy pierwszej pomocy na fantomie w wykonaniu ratowników medycznych. Festyn będzie doskonałą okazją do odnowienia i utrwalenia więzi rodzinnych i do bycia razem. Dla uczestników konkursów przewidziane są nagrody, drobne upominki, napoje itp. 

3.Park nauki i rozrywki Krasiejów – dnia 23 czerwca 2018 r.

Wycieczka dedykowana jest przede wszystkim rodzinom ale także dzieciom i młodzieży. Uczestnicy w ramach zagospodarowania wolnego czasu będę mieli wyjątkową okazję do zwiedzenia  Największego parku tematycznego w Europie.  Do dyspozycji uczestników są Tunel Czasu, Kino Emocji 5D, Ścieżka Dydaktyczna (Zwiedzanie Parku Dinozaurów), Prehistoryczne Oceanarium, Plac Zabaw, Pawilon Paleontologiczny, Jurajska Plaża oraz Park Rozrywki. Ogrom oraz różnorodność atrakcji zapewniają niezapomniane wrażenia i przeżycia. Czas spędzony wspólnie pozwoli na budowanie dobrych relacji w rodzinie oraz promowanie pozytywnych wzorców i norm postepowania. Uczestnicy będą mieli zorganizowane konkursy z nagrodami oraz wyżywienie, ciepłe i zimne 

Celem projektu jest edukacja w zakresie profilaktyki uzależnień skierowana do rodzin rudzkich, dzieci i młodzieży. Program przewiduje przygotowanie ich (np. poprzez udział w  wycieczkach, imprezach zorganizowanych, festynach, piknikach, konkursach, itp.) pod względem merytorycznym i praktycznym do podejmowania inicjatyw w zakresie alternatywnych i kreatywnych sposobów spędzania wolnego czasu i animowania ich we własnej szkole, grupie rówieśniczej i mieście.  Grupa docelowa to, dorośli, dzieci i młodzież z Rudy Śląskiej, którzy wezmą udział w poszczególnych działaniach, których realizacja zakłada:

 – dostarczenie pozytywnych wzorców oraz uczenie alternatywnych form spędzania wolnego czasu,(wycieczki);

–  rozwijanie zainteresowań,( wycieczki edukacyjne)

–  integracja środowiska lokalnego, (mini festyn, piknik);

–  propagowanie trzeźwego i zdrowego stylu życia, (wycieczki połączone z konkursami);

– wspieranie programu alternatywnej profilaktyki (wycieczki edukacyjno-krajoznawcze);

–  wzmocnienie czynników chroniących (j.w).

– kształtowanie prawidłowej postawy wobec używek (j.w).

– zmniejszenie czynników ryzyka sprzyjających rozwojowi problemów alkoholowych w rodzinie(j.w).

– utworzenie postaw abstynenckich w środowisku rodzinnym. wycieczki połączone z konkursami, festyn, piknik));

– budowanie dobrych relacji w rodzinie (wycieczki połączone z konkursami, festyn, piknik).

– wspieranie programu alternatywnej profilaktyki

Zapisy na wycieczki/wyjazdy prowadzi koordynator projektu po nr tel. +48 502 045 755Skip to content